Vyhlášeny novinky v dotačním programu Nová zelená

Vyhlášeny novinky v dotačním programu Nová zelená 20. 9. 2018 Velká obměna dotačního programu

K zahájení veletrhu ForArch 2018 dne 18. 9. 2018 přichystalo Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí velkou obměnu dotačního programu Nová zelená úsporám.

V rámci těchto změn, které vzejdou v platnost 15. 10. 2018, dochází k výraznému rozšíření okruhu možných žadatelů o dotaci. Nově bude možné získat dotaci na rekonstrukci rodinného domu, prováděnou svépomocí, realizaci venkovní stínící techniky do stávajících rodinných domů nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení. Na své si přijdou i žadatelé o FV systém, zapojený v soustavě s tepelným čerpadlem, kde je nově možné žádat o dotaci ve výši až 150 000 Kč. Jednou z nejvýraznějších změn je však možnost podpory i na výstavbu domu v nízkoenergetickém standardu, kde je žadatelům umožněno čerpat dotaci až 150 000 Kč.

Využijte bezplatného poradenství, kde Vám sdělíme bližší informace, Váš projekt prověříme a v rámci Energetické optimalizace navrhneme optimální řešení stavebního a technického směru, po jehož realizaci splníte jednotlivé kategorie podpory.